Krátce - archív

10. 11. 
Magda Mohelová šéfkou markentingové komunikace Madmonq

Český startup Madmonq, výrobce unikátních přírodních doplňků stravy pro hráče esportu i rekreační gamery, posiluje komunikaci a marketingový tým. Na pozici Head of Marketing Communication nastupuje Magdaléna Mohelová, která přichází z CZC.cz. Pod vedením Petry Jankovičové, která před čtyřmi měsíci nastoupila jako CMO, bude spolupracovat s agenturním tandemem FYI Prague a jeho divizí FYIdentity, které budou Madmonq pomáhat s mediální komunikací a profilací. V příštím roce se chce Madmonq, kromě pokračování v produktové komunikaci a spolupráci s influencery na domácím trhu, zaměřit i na další zahraniční expanzi.

9. 11. 
ČSOB společně s univerzitami spouští Start it @UNI

Start it @UNI je nový program spolupráce ČSOB (akcelerátoru Start it @ČSOB) s inkubátory vybraných českých vysokých škol, který pomůže urychlit a zefektivnit podporu a rozvoj startupů v České republice a posílit jejich šance k úspěchu na trhu. Za projektem Start it @UNI vedle ČSOB stojí i Vysoká škola ekonomická v Praze nebo Česká zemědělská univerzita v Praze. „Česká ekonomika musí projít zásadní proměnou – musí být více inovativní a produktivní s větším podílem výroby a služeb s vyšší přidanou hodnotou. Startupy mají velký inovační potenciál, který ale bez expertní pomoci často přichází vniveč. Projektem Start it @UNI chceme pomáhat začínajícím neotřelým nápadům nejen k rozjezdu, ale hlavně k prosazení se na trhu,“ říká Michaela Bauer, členka představenstva ČSOB zodpovědná za digitalizaci a inovace.

8. 11. 
Ján Kešelák na pozici CEO Glami

Novým CEO největšího módního vyhledávače v Evropě je Ján Kešelák, který už pět let spoluurčuje směr Glami. Nejprve jako šéf expanze do Řecka, adriatických zemí a Pobaltí a v posledním roce také jako Chief Revenue Officer. Jeho úkolem bude dotáhnout transformaci společnosti v přední platformu objevování módy založenou na hyper-personalizaci a umělé inteligenci. Zakladatel Glami a stávající partner investiční skupiny Miton Tomáš Hodboď pak postupuje do čela nově založeného fondu Glami Ventures. Plánuje investovat do firem, které usnadňují objevování produktů online, ale i těch využívajících umělou inteligenci v e-commerce.

7. 11. 
Semantic Visions posiluje vedení

Od září převzal pozici jednatele společnosti Semantic Visions Jan Balatka, který má v oblasti sémantické analýzy a strojového učení v globálním businessu dlouholeté zkušenosti ze společnosti Deloitte Czech Republic. Ve vedení ho doplňuje i partner Petr Krajíček. Nově se na dalším rozvoji společnosti, a zejména obchodu, bude podílet i Diana Rádl Rogerová, která společně s Janem Balatkou donedávna působila jako partnerka v Deloitte a do Semantic Visions vstupuje i jako spoluinvestor.

5. 11. 
Skupina ČSOB upravila nabídku účtů pro firmy a podnikatele

Ta ještě více vychází vstříc potřebám a prioritám uživatelů a reaguje i na trend digitalizace. ČSOB jako první banka na trhu nabídla otevření účtu firemním klientům plně online, což zvýšilo poptávku právnických osob zhruba o desetinu. „S novými typy účtů pro firmy a podnikatele a s nimi spojenými službami, pevně věřím, pokrýváme potřeby všech klientů. Od těch, kteří chtějí fungovat pouze digitálně, až po ty nejnáročnější, kteří vyžadují kromě excelntního digitálního zážitku i individuální osobní přístup. Snažíme se nabídnout našim klientům vždy cestu, jak co nejvíce situací řešit jednoduše a pohodlně online a tím šetřit svůj čas a peníze. Pro všechny i nadále máme k dispozici síť specializovaných poboček ČSOB s profesionálními firemními bankéři a bankéřkami, což klienti kvitují,“ uvádí Pavel Prokop, výkonný ředitel Firemního bankovnictví ČSOB.

3. 11. 
Aneta Rychlá na pozici HR manažerky Imper a Monitora Media

Aneta Rychlá (45) je novou HR manažerkou v partnerských společnostech Imper a Monitora Media, které se zaměřují na komplexní datová řešení pro B2B byznys a marketing a nabízejí realtime monitoring médií a sociálních sítí. Má za sebou více než dvacetiletou kariéru v HR a do firem přichází po šesti letech freelance personálního poradenství. Na starosti bude mít kromě náboru nových zaměstnanců také vybudování struktury moderního a pružného HR v rozvíjející se technologické firmě.

2. 11. 
Globální investiční společnost KKR získává Ness Digital Engineering

Přední světová investiční společnost KKR získá od dosavadního vlastníka The Rohatyn Group (TRG) Ness Digital Engineering, globální společnost zabývající se transformací digitálních služeb, jejíž součástí je rovněž přední český systémový integrátor a poskytovatel IT služeb Ness Czech. Společnost Ness Digital Engineering byla založena v roce 1998 a sídlí v Teanecku v New Jersey v USA. Ness je předním poskytovatelem komplexních služeb se zaměřením na budování digitálních softwarových produktů a platforem. Společnost působí v Severní Americe, Evropě, na Blízkém východě a v Asii. Ness Czech, součást skupiny Ness, má pobočky v Praze, Brně a Ostravě. Patří mezi největší poskytovatele IT služeb a systémové integrátory v Česku a je průkopníkem v zavádění nových technologií a softwarových produktů.

1. 11. 
Komentář poradenské skupiny Moore Czech Republic k zveřejněným datům ČSÚ k HDP za 3. čtvrtletí

„S ohledem na poměrně nízkou základnu roku 2021 sice zaznamenala ekonomika ve třetím čtvrtletí meziročně mírný růst, nicméně je zřejmé, že se české hospodářství nachází ve fázi stagflace. Klíčový je vykázaný mezičtvrtletní pokles, který je prvním důkazem blížící se ekonomické recese. Ta bude po novém roce s největší pravděpodobností spojena s růstem nezaměstnanosti,“ komentuje partner poradenské skupiny Moore Czech Republic Petr Kymlička. „Vše nasvědčuje tomu, že v posledním čtvrtletí letošního roku budeme svědky meziročního poklesu.“

31. 10. 
Czechitas zakládají nadační fond pro zpřístupnění vzdělání většímu počtu žen

Nezisková organizace Czechitas, působící osm let na poli vzdělávání žen a dětí v informačních technologiích, založila vlastní nadační fond. Jeho cílem je poskytnout všem bez rozdílu možnost vzdělávat se v perspektivním oboru, který nyní nabízí jen v České republice více než 15 000 volných pracovních pozic. V prvním projektu nadačního fondu chtějí Czechitas podat pomocnou ruku ženám, které se chtějí rekvalifikovat do IT, ale nemohou si finančně dovolit zaplatit kurzovné ve výši dotovaných cen kurzů Czechitas ani rozdělené na několik splátek. Czechitas tak reagují na zhoršující se ekonomické podmínky a měnící se podmínky na trhu práce. Do fondu mohou přispívat jak jednotlivci, tak firmy.

27. 10. 
Pozici Head of Communication v T-Mobile bude vykonávat Patricie Šedivá

T-Mobile má novou šéfku externí komunikace, Patricii Šedivou. Ta přichází s dvaceti lety profesních zkušeností v oblasti PR a korporátní komunikace. Ve své roli bude zodpovědná za externí a krizovou komunikaci, témata CSR a udržitelnosti i přípravu komplexních komunikačních strategií. Patricie Šedivá přichází z investiční skupiny Pale Fire Capital, kde působila jako ředitelka komunikace. Za svou kariéru vybudovala komunikační oddělení a řídila komunikaci ve společnostech Alza nebo Coca-Cola HBC a řadu zkušeností získala i v T-Mobile, kam se v nové pozici vrací. Dvakrát získala ocenění Mluvčí roku.

25. 10. 
Novým ředitelem vývoje u Securitas ČR je Luboš Řádek

Technologický rozvoj největší bezpečnostní agentury v České republice, společnosti Securitas ČR, má nově na starosti Luboš Řádek (40). Jako nový Head of Design & Development povede vývoj stávajících produktů či vyhledávání nových obchodních příležitostí v oblasti nejmodernějších bezpečnostních technologií, s důrazem na kybernetickou bezpečnost. Luboš Řádek přichází do Securitas ČR ze společnosti Letiště Praha, kde zastával pozici hlavního ředitele kybernetické bezpečnosti. Pod jeho vedením největší české mezinárodní letiště vybudovalo a zprovoznilo jedno z nejlepších operačních center kybernetické bezpečnosti v České republice i v porovnání s dalšími evropskými letišti.

25. 10. 
Jiří Havrlant je posilou pro SATUM

Od října je součástí makléřské společnosti SATUM Jiří Havrlant, bývalý CEO finančněporadenské společnosti Chytrý Honza. Na pozici chief sales officer (CSO) zodpovídá za business development, akvizice nových zákazníků a růst společnosti. Jeho cílem je zásadní posílení obchodního týmu a hledání nových příležitostí nejen v České republice, ale zahájení zahraniční expanze.

24. 10. 
Lidé se do kanceláří v plné síle nevrátili, firmy je přizpůsobují nové době

Asociace ABSL sdružuje společnosti působící v segmentu sdílených podnikových služeb. Nyní informuje o tom, že i když celosvětové průzkumy v letech 2021 i 2022 deklarovaly zájem zaměstnanců vrátit se zpět do kanceláří na 2–3 dny v týdnu, skutečnost je zdaleka jiná. Reálná obsazenost se podle společnosti Colliers v polovině roku 2022 pohybovala jen na 35 %, tedy 15 procentních bodů pod očekávanou úrovní. Firmy proto začínají přemýšlet o nových strategiích pracovního prostředí, které často zahrnují i redukci kancelářských ploch. Jiná situace vládne v oboru podnikových služeb, kde kvůli silnému růstu počtu zaměstnanců firmy předcovidovou výměru kanceláří zachovávají a často ji dokonce rozšiřují. Kanceláře pak přizpůsobují potřebám nových způsobů práce.

21. 10. 
Česká IT firma Solitea zavádí neomezenou dovolenou

Neomezená dovolená u nás stále není běžná, ač se jedná o žádaný benefit. Podle průzkumu společnosti Solitea by ji uvítalo na 85 % českých zaměstnanců, jen 5 % ale zná nějakou firmu, která ji nabízí. Brněnská IT firma Solitea tento benefit zavedla od října. Chce pomoci zaměstnancům najít rovnováhu mezi pracovním a osobním životem, ale slibuje si od toho také snazší nábor. Podle průzkumu agentury Mnforce pro společnost Solitea by uvítala neomezenou dovolenou nadpoloviční většina (51 %) českých zaměstnanců, 34 % by ji spíše uvítalo. Jako důvod uvádějí možnost více si odpočinout (84 %), ale i dobrý pocit z projevené důvěry ze strany zaměstnavatele (83 %). 77 % by přivítalo fakt, že nemusí počítat zbývající dny dovolené. Pouhá 4 % zaměstnanců by o neomezenou dovolenou nestála.

20. 10. 
Komunikaci DODO Group zastřeší Adam Rapák

Pozici PR manažera v technologicko-logistické firmě DODO Group nově zastane Adam Rapák (33). Do firmy přichází ze společnosti McDonald’s, kde byl zodpovědný za plánování a exekutivu komunikačních a public relations aktivit na českém a slovenském trhu. Z pozice PR manažera DODO Group bude mít na starost především profilování značky na stávajících i nově získaných trzích a přípravu jednotné komunikační strategie. Příchod nového PR manažera je pro DODO dalším krokem v přerodu z lokálního B2C startupu v etablovanou mezinárodní společnost s expertízou v same-day logistice poslední míle pro významné B2B partnery. Doménou společnosti je chytrá práce s daty pro maximální efektivitu rozvozů a ekologicky šetrná městská logistika.

19. 10. 
Několikahodinový výpadek provozu je nejčastějším následkem ztráty dat v českých firmách

Výsledky lokálního dotazování společnosti Acronis ukázaly, že 43 % českých podniků zažilo několikahodinový výpadek provozu v důsledku ztráty firemních dat. Delší výpadky hraničící výjimečně až s ohrožením existence podniku přiznalo 5 % respondentů. I když většina ztrát firemních dat je stále způsobena lidským faktorem či selháním zařízení, roste počet případů ztrát v důsledku kybernetických útoků – již 14 % respondentů uvedlo jako příčinu ztráty ransomwarový útok. Klíčovým prvkem ochrany dat je nadále pravidelné zálohování, ale významně se zvyšuje význam kybernetické bezpečnosti a ochrany samotných záloh, které bývají stále častějším cílem kybernetických útočníků. Obrázek si zvětšíte volbou Otevřít obrázek v novém panelu.

18. 10. 
Největší hráči české e-commerce využívají digitalizaci dokladů

Forbes zveřejnil výběr 22 českých e-commerce společností, jež zpracovávají tisíce dokladů měsíčně. Většina z nich nemůže stále nabírat účetní na ruční zpracovávání objednávek, dodacích listů a faktur. S udržením pořádku jim pomohla automatizace, většina jsou e-shopy odebírající zboží od stovek dodavatelů. Aby nemusely elektronické doklady ručně kontrolovat, tisknout a znovu skenovat, využívají systémy, jež z dokladů načtou údaje díky EDI – elektronické výměně dat. Tak si firmy automaticky vyměňují objednávky, faktury, dodací listy, ceníky, katalogy i logistické doklady. EDI je standardizovaný formát, usnadňuje firmám expanzi do zahraničí a může sloužit i k digitální archivaci dokumentů odpovídající legislativě. Velkým e-shopům se skladem usnadňují práci i skladové systémy (WMS – Warehouse Management System). Firmy šetří pracovní místa a zbaví se chyb způsobených nepozorností. Velcí čeští odběratelé Alza, Datart, Lékárna.cz, Pilulka, Rohlík nebo Spokojený pes pro výměnu dokumentů využívají Orion EDI od české firmy Grit.

17. 10. 
Za poslední měsíc BitMEX uvedl 14 nových kryptoměn

BitMEX, platforma pro obchodování s kryptoměnami, tvůrce tzv. perpetual swaps, nejobchodovanějšího krypto produktu v oboru, a letos v létě spustila novou platformu BitMEX Spot Exchange pro retailové a institucionální obchodníky, dosáhla velkého milníku. Od začátku září přidala 14 nových kryptoměn, čímž uživatelům umožnila operovat se SOL, TRON, SHIB, USDC a více než dvaceti dalšími měnami. BitMEX doposud umožňoval pouze obchodování s Bitcoinem a Etherem. V reakci na rostoucí poptávku po obchodování s kryptoměnami ze strany současné uživatelské základny a s cílem oslovit nové uživatele, platforma však v průběhu času rozšiřovala podporu pro nové kryptoměny a tokeny. Pouze za poslední čtyři týdny od začátku září, BitMEX přidal podporu čtrnácti tokenů, a tímto zákazníkům poskytl další výběr pro vytvoření rozmanitého portfolia kryptoměn.

14. 10. 
Sportisimo s novým ředitelem

Sportisimo, řetězec se sportovním a outdoorovým oblečením, ohlásilo změny ve vedení. Novým ředitelem se stal Richard Hodul, který přichází ze společnosti Tchibo. V ní naposledy působil jako generální ředitel pro střední Evropu (Polsko, Česko, Slovensko, Maďarsko a Pobaltí). Český sportovní gigant jej vybral po více než půlročním hledání jako nástupce odcházejícího Pavla Vajskebra, jež opouští exekutivní pozice ve Sportisimu po šesti letech, kdy pod jeho vedením poslední účetní rok firma uzavřela s historicky nejlepším výsledkem tržeb 11 miliard korun. Ve Sportisimu si ponechá pět procent akcií a zůstane v jeho dozorčí radě.

13. 10. 
Zlínská společnost NWT míří do insolvence. Má dluhy půl miliardy

Zlínská společnost NWT na sebe u Krajského soudu v Brně podala insolvenční návrh. Má dluhy ve výši 460 milionů korun, registruje je u zhruba padesáti věřitelů. NWT, které mimo jiné patří mezi ICT dodavatele a provozovatele datového centra Silo, chce sehnat nového investora a uskutečnit restrukturalizaci. Více informací najdete u našeho sesterského webu Lupa.cz.

13. 10. 
Josef Švenda obchodním ředitelem Ness Czech pro finanční sektor

Odborník na oblast podnikových aplikací Josef Švenda se stal obchodním ředitelem pro finanční sektor ve společnosti Ness Czech. Do ní přichází se zkušenostmi nasbíranými během své kariéry ve společnostech Autodesk a Oracle, když jeho dalšími působišti byly společnosti Operátor ICT, CompuGroup Medical či SAP. „Chci se zaměřit na nové příležitosti, které finančnímu sektoru přináší digitalizace a změny pracovních postupů. Pro finanční instituce zde leží značný potenciál ve využití podnikových aplikací k optimalizaci svých procesů a zlepšení finančních ukazatelů,“ komentuje Josef Švenda. Ve volném čase se věnuje rodině, čte a pokud má volnou chvilku, programuje v pythonu a zdokonaluje se v AI/ML. V poslední době se účastní projektu Numerai, který pomocí data science předpovídá vývoj na akciových trzích.

12. 10. 
Finančním ředitelem Českých Radiokomunikací se stal Jiří Černík

Jiří Černík se v oblasti financí a controllingu pohybuje více než 15 let. Na Letišti Praha měl odpovědnost i za dlouhodobé investiční projekty a z pozice předsedy dozorčí rady dále dohlížel na hospodaření dceřiných společností. Předtím působil na pozici finančního ředitele společnosti Skanska v regionu centrální Evropy, odpovídal i za oblast informačních technologií a centrálního nákupu. Pracoval také pro společnosti Ernst&Young, Jihomoravská plynárenská, Honeywell nebo Zetor. Jiří Černík vystudoval ekonomii na Masarykově univerzitě v Brně. Je ženatý, má dvě děti a ve volném čase rád vyráží do přírody nebo za moderním uměním.

11. 10. 
Hackeři zveřejnili údaje k 1,2 milionu ukradených platebních karet, včetně účtů z Česka

Hackeři zveřejnili na darkwebu s názvem BidenCash údaje z 1,2 milionu platných platebních karet, včetně údajů o účtech z Česka. Útočníci tímto způsobem promují svou databázi ukradených platebních karet, kterou mohou ostatní kyberzločinci využít bankovním podvodům či online nákupům. Bezpečnostní experti odhadují, že stále funkční může být až třetina těchto citlivých informací. Nejčastěji se jedná o čísla karet, data platnosti, bezpečnostní kódy CVV, jména nebo e-maily a telefonní čísla. Podle IT společnosti, která na zveřejnění na darkwebu upozornila, je mezi ukradenými kartami i neznámý počet údajů o účtech z Česka. Opakuje se tak situace ze srpna loňského roku, kdy ruští hackeři zveřejnili údaje z ukradených karet z celého světa.

10. 10. 
BiQ Group posiluje vrcholový management o Petra Vojáčka z CPI PG

Technologická skupina BiQ Group získává nové posily. Role CFO se ujal Petr Vojáček z CPI Property Group. Petr si odsud odnáší bohaté desetileté zkušenosti, kde se z role finančního manažera posunul až na pozici head of finance management and controlling. Cílem BiQ Group je nyní centralizovat a zkvalitnit management s ohledem na nadcházející akvizice a více rozvíjet růstovou strategii do dalších let. Petr má za úkol vyladit i spolupráci mezi jednotlivými pobočkami a zatraktivnit skupinu pro investory a potenciální strategické partnery. Jeho cílem bude rozvíjení strategií pro řízení financí a optimální růst BiQ Group s výhledem na příštích pět let. Skupina si od managementu slibuje silnější kooperaci všech pěti společností, které BiQ Group tvoří – BOOTIQ CZ a SK, Bluesoft, EEA a Novasoft.

7. 10. 
Komentář Radomila Doležala, generálního ředitele CzechTrade, k aktuálním výsledkům českého exportu

„Každý měsíc vidíme, že českému exportu se daří a naštěstí se nenaplňuje skepse, kterou jsme měli zpočátku roku. V tuto chvíli můžeme říct, že pokud nenastane neočekávaná událost, tak český export zůstane silný a mohl by dokonce pokračovat v tomto pozitivním trendu. To bude mimo jiné znamenat, že by celkový objem exportu za rok 2022 překonal solidní rok 2021. K tomu navíc vidíme nové pozitivní signály, například v rostoucím zájmu českých firem o nová exotická teritoria. A také díky znovu otevření kanceláře CzechTrade v Kyjevě budou mít české firmy v následujících měsících obchodní příležitosti související se novou poptávkou na ukrajinském trhu,“ říká Radomil Doležal, generální ředitel CzechTrade.

6. 10. 
Komentář k novele Zákoníku práce

Michael Mráček z právní kanceláře Dentons k novele zákoníku práce: „Do legislativního procesu vstoupil návrh významné novely zákoníku práce, jež v případě přijetí bude mít dopad na činnost a pracovní vztahy velké části zaměstnavatelů. Cílem novely je nastavení konkrétních podmínek a pravidel pro zavedení práce z domova (home office), především v reakci na dosavadní poměrně skoupou zákonnou regulaci v této oblasti. Návrh zákona přináší zevrubný popis povinných náležitostí dohody o práci z domova, která musí být mezi stranami pracovního poměru při zavedení home office uzavřena. Nadto se snaží řešit v praxi neutěšenou situaci náhrady nákladů zaměstnance vzniknuvších v souvislosti s výkonem práce z domova prostřednictvím zavedení hodinového tarifu, když tuto možnost doposud zaměstnavatelé z daňových důvodů používali pouze zřídkakdy. Vedle toho návrh zákona plánuje upravit pravidla pro doručování písemností zaměstnancům, a to větším zpřístupněním a usnadněním doručování prostřednictvím e-mailu, nebo přináší přísnější pravidla do systému dohod o práci konané mimo pracovní poměr (DPP, DPČ). Nakonec návrh cílí na povinnou implementaci dvou unijních směrnic, a to tzv. směrnice o work-life balance a směrnice o předvídatelných pracovních podmínkách. Dosavadní podoba návrhu vzbuzuje v odborné i podnikatelské obci rozporuplné reakce. Při jejím projednávání lze očekávat obtížnou diskuzi, která zřejmě oddálí i plánované datum účinnosti změny prozatím stanovené na 1. ledna 2023. Lze však očekávat, že si novela v jakékoliv finální podobě vyžádá úpravy pracovněprávní dokumentace zaměstnavatelů a bude mít na některé jejich interní procesy zásadní vliv.“

5. 10. 
Vývoj technologií ESET v Česku vede Jiří Bracek

Společnost ESET posílil Jiří Bracek, který se stal ředitelem oddělení Core Technology Development v rámci divize pro výzkum a vývoj ESET Research v České republice. V rámci nově vzniklé pozice využije svých dvacet let zkušeností, které nasbíral v oblasti kybernetické bezpečnosti. Jeho hlavní činností bude koordinace stávajících a vytváření nových týmů pro vývoj bezpečnostních technologií a produktů ESET v Česku, na Slovensku a v Polsku. Děje se tak v souvislosti s dříve oznámenými plány na rozšíření aktivit společnosti ESET v Česku.

4. 10. 
Videokonference razantně nahrazují služební cesty

Služebních cest ubývá. Firmy je nahrazují videokonferencemi, jejichž použití za poslední tři roky zaznamenalo boom. Firmy šetří náklady na cestování a ubytování i nákladný čas manažerů. Trend je patrný i u nás a bude posilovat. „Rozvoj videokonferencí za dva roky před vypuknutím pandemie vzrostl o ani ne o 50 %, v jejích prvních třech měsících to bylo přes 500 %,“ říká Andrej Hronec, ředitel společnosti Audiopro. Využití videokonferencí znamená obří úspory pro firmy, které komunikují se zahraničními mateřskými firmami či obchodními partnery. „Návratnost takového řešení se pohybuje mezi šesti měsíci a jedním rokem,“ říká Michal Černý ze společnosti Lifesize v ČR. Firmy pořizují komunikační technologie a související vybavení ne bezhlavě, ale koncepčně řeší volbu tak, aby zvládalo spolehlivě a na úrovni komunikovat napříč nejpoužívanějšími platformami.

3. 10. 
Skladon navázal spolupráci se Sportisimem

Společnost Skladon, poskytující kompletní outsourcing logistiky, od září zajišťuje fulfillment části zásilek také prodejci sportovního vybavení, firmě Sportisimo. Expedice zboží byla oficiálně zahájena začátkem září, příjem produktů a příprava systémů však probíhají již několik týdnů. Sportisimo plánuje z mošnovského distribučního centra expedovat přibližně tisíc balíků denně do všech svých kamenných prodejen v České republice i dalších zemích. Uzavření spolupráce plynule navázalo na poslední rozšíření distribučního centra, které Skladon definitivně dokončil letos v létě, Sportisimo totiž využívá celou kapacitu nově vystavěné plochy. Uzavřená spolupráce pomůže Sportisimu překlenout období kompletního stěhování centrálního skladu z Rudné do nového skladu v Ostravě.

29. 9. 
Česko je líhní fintechů

Fintech je společnost, která využívá technologie ke zlepšení nebo automatizaci finančních služeb a procesů. Podle České fintechové asociace (ČEFTAS) najdeme na tuzemské scéně řadu fintech společností s potenciálem expandovat do zahraničí a stát se jedním z důležitých pilířů české ekonomiky. To ukazuje nejen Mapa českého fintechu, kterou Česká Fintech Asociace vytvořila ve spolupráci s magazíny FinTech Cowboys a Fintree, ale i data komunity Czech Founders. Podle těch jsou tuzemské i zahraniční venture kapitálové fondy podpoře českých fintechů značně nakloněny. České fintechy také nedávno oslavily úspěch v rámci soutěže Startup Awards. Podle HDP na obyvatele patří Česká republika mezi vedoucí třetinu zemí.